Екран
Samsung Galaxy A12 има 6.5-инчов екран, който макар и по-малък от, да речем, 6.76-инчовия Huawei Mate 40 Pro или 6.8-инчовия Samsung Galaxy S21 Ultra , все още е над средния размер за екрана на смартфона.
Това го прави добър за гледане на видеоклипове – независимо дали са кратки на TikTok или дълго съдържание на Netflix – както и за гледане на снимки, използване на приложения и игра на игри.
Неговата разделителна способност е само 720 x 1600, и най-острият от дисплеите е с 264 пиксела на инч.
На практика той е сравнително остър, така че едва ли ще пропуснете прекалено много допълнителните пиксели и това е леко надграждане както по размер, така и по разделителна способност на 6,2-инчовия Samsung Galaxy A10 с размери 720 x 1520 .
Samsung Galaxy A12 има пластмасов гръб, с двуцветен завършек, с шарка в горните две трети и матово покритие в долната трета. Това прави вида му малко необичаен.
Предната част на Samsung Galaxy A12 е доста по-обикновена, с малък изрез в горната част на екрана, в който се помещава селфи камерата и тънка рамка около дисплея, малко по-дебела в долната част.
Galaxy A12 е с размери 164 x 75,8 x 8,9 mm и тежи 205 g.
Мощност
Устройството работи с осем ядрен процесор, който се състой от един четири-ядрен Cortex-A53 процесор с честота 2.35GHz и втори четири-ядрен Cortex-A53 процесор с честота 1.8GHz. Той е разположен върху чипсет Mediatek MT6765 Helio P35. Комбиниран с PowerVR GE8320 графичен процесор и 4GB RAM за отлична производителност и гладък мултитаскинг. Този телефон няма 5G, но за тази цена не би трябвало и да се очаква.
Камера
Samsung Galaxy A12 има четворна основна камера, която се състои от 48-мегапикселова първична камера с бленда f / 2.0, втора 5-мегапикселова камера с бленда f / 2.2, трета 2-мегапикселова камера с бленда f / 2.4 и четвърта 2-мегапикселова камера с бленда f / 2.4. Въпреки това, това не е толкова щедра настройка, каквато може да изглежда на пръв поглед, тъй като тези камери включват 2MP f / 2.4 макро, което не е много, и 2MP f / 2.4 сензор за дълбочина, което е по-скоро добавяне на ефект боке към щраканията, отколкото като специален обектив – макар че това е полезна функция.
Звездата тук е 48MP f / 2.0 основна камера. Дори и без допълнителните камери, това би било много мегапиксели за тези пари. И в по-голямата си част се представя доста добре, стига да държите очакванията си под контрол. Това нещо ще се бори с ниска осветеност, движение и повечето други сложни ситуации за фотография, но с прилично осветени сцени можете да получите прилични резултати.
Има и 5MP f / 2.2 свръхширока камера, която вероятно не е нещо, което ще използвате много, като се има предвид ниският брой мегапиксели, но е хубаво да имате, когато искате да се поберете повече в една сцена. И накрая, има 8MP f / 2.2 камера отпред за вашите нужди за селфита и възможност за запис на 1080p видео с 30 кадъра в секунда – и двете са доста стандартни в този ценови клас на пазара.
Характеристика
Galaxy А12 работи с Android 10, така че софтуерът му изостава с едно поколение, но Android достигна точката, в която новите версии обикновено не добавят много, така че това не е огромен проблем.
Samsung Galaxy A12 също има 3,5 мм порт за слушалки, което е забележително само защото това се намира все по-рядко при смартфоните. Ако сте мигрирали към безжични слушалки, това няма да има голямо значение, но тези, които все още имат кабелни, вероятно ще оценят присъствието му.
Има и скенер за пръстови отпечатъци, но той е странично монтиран, което доста добра позиция за скенери за пръстови отпечатъци, които не са на екрана, тъй като това означава, че няма нужда да имате голям панел или бутон отпред, за да поставите отпечатъка, и той е по- достъпен от скенер на гърба.
Живот на батерията, памет и свързаност
Samsung Galaxy A12 има огромна батерия от 5000 mAh. Това е един от най-големите, които ще откриете в масови телефон – няколко от тях вече са прокарали пътя си до 6000 mAh, но повечето не отиват над около 4500 mAh, а много все още се движат около 4000 mAh или дори по-малко.
На практика този голям размер означава, че можете да получите до около 20 часа сърфиране в мрежата или 21 часа видео с едно зареждане, което в реално изражение означава, че Galaxy A12 ще издържи със сигурност един ден и дори може да се издържи и два при по-леко натоварване.
Зареждането се извършва при уважаваните 15W. Разбира се, тук няма безжично зареждане.
Междувременно опциите за свързване включват 4G, Bluetooth 5.0 и NFC – няма 5G, но тази технология тепърва ще прониква във всички толкова евтини телефони.