Преглед на Samsung Galaxy A12: Какво трябва да знаете
Galaxy A12 е нещо като отклонение от предишните телефони на Samsung, които прегледахме, благодарение на използването на MediaTek Helios MT6765 SoC. В миналото телефоните на компанията, от най-скъпите до най-евтините, са използвали или процесор Qualcomm Snapdragon, или един от собствените чипове Exynos на Samsung . И все пак на хартия звучи достатъчно прилично. Това е окта- ядрен чипсет с четири ядра с тактова честота 2.3GHz и още четири на 1.6GHz. Това е подкрепено от 4GB RAM и 64GB вградено хранилище в нашия модел, въпреки че има международни варианти с 3- или 6GB RAM и 32- или 128GB място за съхранение. Въпреки че обикновено твърдим, че искате поне 4 GB RAM през 2021 г., пространството за съхранение е малък проблем, тъй като Samsung Galaxy A12 поддържа microSD карти с размер до 1TB.
Забележително е, че се предлага и с не по-малко от четири камери на гърба, подредени в квадрат. Основната камера е 48MP, f / 2.0 и се поддържа от 5MPl, f / 2.2 ултра-широк обектив и две 2MP, f / 2.4 лещи – едната за засичане на дълбочина, а другата за макрос отблизо.
Преглед на Samsung Galaxy A12: Дизайн
Въпреки че има няколко очевидни признака, че Galaxy A12 не е флагман на Samsung, на пръв поглед със сигурност има премиум външен вид. 6.5-инчовият екран доминира в предната част на телефона с рамки с дебелина само няколко милиметра наоколо. Предната камера е вградена в плитка вдлъбнатина в горната част.
Обърнете го и ще видите, че изглежда пластмасов, но това е най-убедителната изкуствена метална пластмаса, която някога сме виждали. Гърбът е разделен като долната част е плоско матово покритие, но горната част е с диагонални модели, придаващи приятен, леко гофриран вид и усещане. Квадратът с четири камери в горния ляв ъгъл изглежда достатъчно спретнат, макар и да стърчи малко от слушалката, което означава, че телефонът няма да лежи напълно по гръб. Скенерът за пръстови отпечатъци е вграден в бутона за захранване от дясната страна, което е любимата ни позиция за него.
Също така си струва да се отбележи, че Galaxy A12 дори има редица удобни за потребителя функции, които не винаги се намират в премиум телефоните. Той поддържа microSD разширение до 1TB за разлика от всеки iPhone и скорошния Galaxy S21 и има 3,5 мм жак за слушалки. Разбира се, няма място за безжично зареждане или IP-сертифицирана хидроизолация, но не можете да имате всичко на тази цена.
Преглед на Samsung Galaxy A12: Дисплей
Galaxy A12 се предлага с 6.5-инчов PLS дисплей (основно IPS-подобен панел на Samsung) с резолюция 720 x 1 600, което ви дава приблизително 264 пиксела на инч. И макар че това може да е малко по-малко от изживяванията с Full HD, които можете да получите за цената си, дори и с големия панел изглежда доста ясен и изострен при ежедневната употреба.
Преглед на Samsung Galaxy A12: Батерия
Батерията от 5000 mAh управлява огромните 25 часа 58 минути в нашия тест с батерия с използване на видеокамера.
Това е изключително. Това е под час по-малко от Moto G9 Power – телефон, който не само има 1000 mAh.
Galaxy A12 се доставя с Android 10 от кутията, макар и версия на Android, която е облечена в собствения потребителски интерфейс на Samsung.
Samsung Galaxy A12 разполага с четири: 48MP (f / 2.0) основна камера, поддържаща 5MP (f / 2.2) ултраширок обектив и два 2MP (f / 2.4) обективи за засичане на дълбочина и макро фотография.
При ярки условия снимките са доста добри, с прилична композиция и достатъчно детайли, за да си струват. Да, със сигурност можете да се справите по-добре, като похарчите повече пари, но снимките са достатъчно ясни за споделяне и можете да получите добри резултати при правилните условия.
Дори увеличени, можете ясно да различите отделни тухли на покрива на църква, например, въпреки че нещата стават по-размазани.
По принцип закъснението между натискане на бутона на затвора и заснемане на снимка означава, че всичко, което е склонно към някакви резки движения – мислете за птици, бебета, котки или кучета – почти неизбежно ще бъде размазана бъркотия, докато телефонът завърши заснемането на образ.
Другите режими на камерата са добре, доколкото стигат, но не са нещо, към което ще се обръщате често. И все пак, ако някога искате да заснемете отблизо 5p парче, както направих по-долу, ще получите прилични резултати.
8MP (f / 2.2) предна камера е достатъчно добра за селфита и видео разговори. По подразбиране има активирани опции за „разкрасяване“ (в центъра ), които са по-фини от някои, но могат да бъдат напълно изключени (вляво) или максимизирани (вдясно). Както винаги, максимизирайте на свой риск, защото за мен резултатите изглеждат всичко друго, но не и естествени.
Samsung Galaxy A12 улавя видео със скорост 30fps в 1080p или 720p – няма опция от 60fps и за двете, няма опит за стабилизация.