Красива опаковка, естетично обработена и във фази на разопаковане, но преди всичко оборудвана с 67W USB-C захранване и прозрачен силиконов калъф: не е красив, но полезен за тези, които ги използват. Веднага ви казвам, че в този смартфон има всички удобства, дори и тези от старата школа, като аудио порта с мини жак и инфрачервения сензор за емулиране на дистанционни управления.
Дизайнът на POCO X4 Pro не е особено оригинален, но наистина ми харесаха някои избори за това как те влияят на ергономията. Той е почти изцяло изработен от пластмаса и това може да звучи „евтино“. Всъщност рядко оценявам евтините смартфони с метални корпуси, защото материалът не е достатъчен за направата на първокласен продукт . Напротив, на X4 Pro покритията са много точни и задната част, украсена с кръстосани отражения, има целия външен вид и блясък на стъклото, дори и да не е така.
POCO X4 Pro се предлага във версия 6GB / 128GB или 8GB / 256GB; това е двойна SIM, но в чекмеджето можете да решите да поставите microSD вместо втората nano SIM и поддържа 5G мрежи. Има Bluetooth 5.1, Wi-Fi 5, NFC и пълен GPS (A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO). Добро приемане, добро аудио (което също е стерео в високоговорител) и ясен глас при повикване.
Присъства и сензорът за пръстови отпечатъци в страничния бутон за захранване, много реактивен и практичен за използване. Лично аз предпочитам това решение пред тези под дисплея, тъй като само в горната гама те предлагат задоволителна производителност.
Той монтира Snapdragon 870 5G 695 5G предлага малко увеличение на производителността спрямо 690 (говорим за 10%) и получава 6nm производствен процес, който подобрява енергийната ефективност. Ето защо в сравнение с X3 Pro той прави повече крачка встрани, отколкото напред, превръщайки новия модел в истински телефон с батерия . Благодарение на добрия баланс на консумация и батерията от 5000 mAh, беше наистина трудно да го изтегля за един ден (и винаги поддържах активен режим 120Hz).
Обективните данни ни казват, че производителността на POCO X4 Pro не е на първо място в класа и всъщност неговата плавност не може да се сравни с тази на най-високата гама на момента: ще забележите минимално забавяне при отваряне на приложенията и известно забавяне на интерфейса, истински срам, защото когато върви гладко, 120Hz се наслаждават напълно. В крайна сметка се използва без особени проблеми, но е очевидно, че тук е търсен цялостен баланс, а не чистото и сурово представяне. Всъщност предпочетох да използвам този смартфон пред някои други по-мощни заради екрана, батерията и защото ми харесва как стои в ръката ми.
POCO X4 Pro не е един от онези „гейминг“ смартфони, но 2-ядрен Kryo 660 Gold на 2,2 GHz, комбиниран с 6-ядрен Kryo 660 Silver 1,7 GHz и Adreno 619 GPU, ви позволява да играете доста добре дори с съвременни заглавия. Представянето за ретрогейминг също е интересно, тъй като възпроизвежда всичко гладко заглавията на PSP и по-долу, докато с gamecube / wii се бори, а с PS2 просто не може да го направи. С външен контролер ми хареса да играя в облака, особено с Xbox Game Pass, платформа, която ми доставя няколко удовлетворения.
Xiaomi Poco X4 Pro може да поръчате на атрактивна цена от онлайн магазина на Мовен