Като водещ световен продавач на смартфони, Samsung предлага устройства за всички бюджети. Корейският гигант заема началния и средния клас с гамата си Galaxy A, която също представлява голяма част от световните му продажби. Сега фирмата предлага 5G съвместимост на най -достъпните си смартфони. Но оставя избора на потребителите да изберат подобен модел без 5G, още по -достъпен. Това е случаят с A22 4G, който ни интересува тук.
Цена, която не го лишава от конкуренти, точно обратното. Китайските марки са много добре поставени в този ценови сегмент, дори в 5G. Въпреки това ни се стори за предпочитане да го сравним с 4G смартфони като Realme 8 , Vivo Y70 или Redmi Note 10 , продавани на сравними цени.
Входното ниво от Samsung никога не е оригинално и този Galaxy A22 не прави изключение от правилото. Той има стандартни размери (159,3 x 73,6 x 8,4 мм) и задържано тегло (186 грама), което позволява да бъде сравнително забравен веднъж в джоба. Пластмасовият му гръб лесно задържа пръстови отпечатъци, което не е идеално за тези, които не искат да го защитят с калъф. Хватката е добра, а четецът на пръстови отпечатъци, разположен на десния ръб, пада добре под палеца, дори за малки ръце. Очевидно съжаляваме за липсата на истински сертификат за хидроизолация, дори ако това не е наистина изненадващо.
Този A22 със сигурност няма 5G, но въпреки това предлага NFC чип, който все още е доста рядък на тези цени. Ние също така оценяваме наличието на чекмедже за microSD карта (до 1 TB), което няма да е прекалено много за разширяване на вътрешната памет от 64 GB. Добра новина е, че 3,5 мм жак порт се намира вляво от USB порта Тип-C на долния ръб.
Нека поговорим за това. Този 3,5 мм порт за жак не блести особено, но си върши работата. Изходната мощност е добра (105 mVrms) и средният динамичен диапазон (-97 dB). От друга страна, пресичането (-56 dB) и нивото на изкривяване (0.02%) са малко разочароващи.
Galaxy A22 е оборудван с един доста мощен и балансиран високоговорител. Внимавайте да не го задушите, когато го използвате в пейзажен режим за гледане на съдържание. Това обаче не е инструмент за любителите на транспортната музика.
За да компенсира липсата на 5G (и да компенсира съхранението, намалено наполовина в сравнение с аналога си), Samsung реши да оборудва своя A22 4G с екран с по -добро качество. Следователно имаме право на 6,4-инчов Super Amoled панел, обновен при 90 Hz и показващ дефиниция от 1600 x 720 пиксела.
Максималната му яркост (412 cd / m²) е малко разочароваща, докато минималната стойност (1,7 cd / m²) му позволява да остане четима, без да заслепява на тъмно. Отразяването е високо (48,3%), но в рамките на средните за пазара. Олед задължава, контрастът е безкраен. Като цяло имаме полза от красивите цветове, но разделителната способност на този екран, ограничена до 276 dpi, ни се струва доста ниска през 2021 г.
По този начин хроматичните отклонения се изтриват, дори ако някои зелени нюанси са малко съпротивление. Екранът, калибриран по този начин, е много приятен за ежедневна употреба. Въпреки това конкуренцията се развива все по -високо и Redmi Note 10 предлага по -убедителен резултат, особено благодарение на по -високата си резолюция. Но екранът му е опреснен само при 60 Hz.
Samsung Galaxy A22 всъщност не се очаква в областта на фотографията. През деня резултатът е използваем, но изобразяването е доста средно. Температурата на сцената е доста добре транскрибирана, но цветовете изглеждат измити. Изобразяването на Redmi Note 10 със сигурност е твърде наситено, но изображението е по -добре дефинирано, а цветовете много по -живи. Това може да се види по -специално на забележителностите в долния десен ъгъл. На този на Galaxy A 22 все още му липсва острота.
Ако проявявате интерес към Samsung Galaxy A22, може да се възползвате от офертата на онлайн магазин МОВЕН.