Смартфоните са почти основно разширение на човешкото същество и не само заради многобройните си функции: сред меандрите на веригите има нещо, което е жизненоважно за вас и което трябва да защитите на всяка цена. Говоря за вашите лични, чувствителни и банкови данни, но също и за вашите снимки, вашите съобщения и всичко.
Смартфоните са почти основно разширение на човешкото същество и не само заради многобройните си функции: сред меандрите на веригите има нещо, което е жизненоважно за вас и което трябва да защитите на всяка цена. Говоря за вашите лични, чувствителни и банкови данни, но също и за вашите снимки, вашите съобщения и всичко, свързано с вашата най-интимна и лична сфера.
За щастие не сте сами! Производителите на мобилни устройства и официалните, сериозни и надеждни уебсайтове са на ваша страна, но все още можете да направите много. Нещо? Веднага ще ви кажа: ето как да запазите данните на вашия смартфон в безопасност; Продължавай да четеш!
Винаги заключвайте смартфона си, така че ако го оставите без надзор или го загубите, измамниците ще затруднят достъпа до вашите данни. Винаги задавайте ПИН и код за заключения екран. Използвайте биометрични системи за сигурност, като вашето лице или пръстов отпечатък. Всички по-нови смартфони имат тези мерки за сигурност.
Поддържането на постоянен достъп до определени портали е по-практично, но не винаги безопасно. Някои сайтове (като институционални) автоматично прекъсват връзката с акаунта. Други (като някои социални мрежи) анализират данни във фонов режим (местоположение, тип устройство и т.н.), за да разберат дали наистина сте вие или не (във последния случай те ще ви уведомят за аномалния достъп). Други изпращат известия за достъп или временни кодове. Но не всички приложения правят това, така че за допълнителна сигурност винаги излизайте.
Това не е вашето име или дата на раждане, а вашата парола, нали? Ако е така, съжалявам, но вие сте идеалната жертва на хакери. Направете играта трудна за измамниците – изберете пароли, по-дълги от осем знака и използвайте букви, цифри и специални знаци. Избягвайте да използвате само едно за всичките си приложения. Сменяйте паролите си често.
Не използвайте обществен Wi-Fi: Не само може да има хакери, готови да се намесят сред потребителите, но много от тях могат да предложат безплатен Wi-Fi, за да примамят жертвите. След като (буквално) попаднете в тяхната мрежа, престъпниците могат да инсталират зловреден софтуер на вашето устройство, да влязат в банковата ви сметка или да откраднат самоличността ви, за да извършват престъпления и измами, за които по-късно ще носите отговорност. не искаш да рискуваш толкова много, нали?
Колкото повече производители се опитват да защитят своите операционни системи, толкова повече хакери ще търсят начини да ги разбият. За да защитят вас и своите потребители, производителите често предлагат актуализации с намерението да поправят софтуерни дефекти. Ако не искате да бъдете хакнати, винаги изтегляйте актуализации.
Получихте странен имейл от неизвестен подател, лошо написан (може би дори прилича на вашата банка) и с прикачен файл. В най-добрия случай е спам; в най-лошия случай съдържа вируси, злонамерен софтуер, фишинг измами и други кибернетични язви. Не го отваряйте, не изтегляйте прикачения файл и го изтривайте (дори от кошчето). Същото важи и за съобщенията. Ако имате някакви съмнения, че това наистина може да е важен подател, обадете се на отдела за клиенти или пишете, но не отговаряйте директно на този имейл: отворете нов.
Може да поръчате смартфон на атрактивна цена от онлайн магазина на Мовен